ELISA Security Manager – novinka v portfoliu Novicomu

Home/ Novinky / ELISA Security Manager – novinka v portfoliu Novicomu
Tisk
ELISA Security Manager – novinka v portfoliu Novicomu
17. 6. 2020

V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu Novicomu a představení dalších novinek u stávajících produktů společnosti. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS tak přibyl další produktELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí.

Novicom ELISA - oznámení produktu

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi aktivního SOCu. Do tohoto schématu jednoznačně zapadá potřeba vyřešit oblast sběru, ukládání a vyhodnocování systémových logů.

ELISA Security Manager je robustní, výkonné, zároveň však nákladově velmi efektivní řešení pro sběr, korelace a analýzu logů. Nástroj ELISA byl původně vyvíjen jako log management systém, který byl postupně rozšířen do komplexnějšího nástroje typu SIEM.

Novicom ELISA Security Manager ocení nejen bezpečnostní správci, ale také správci zodpovědní za provoz systémů.

ELISA - oznámení produktu, František Sobotka, Novicom

ELISA – více informací o produktu »

ELISA – tisková zpráva zde »

Kromě ohlášení nového produktu Novicom ELISA Security Manager představili Jindřich Šavel (CEO, Novicom) a František Sobotka (Sales Director, Novicom) nové funkcionality u stávajících produktů ADDNET, BVS a APLLIANCE.

U řešení ADDNET, verze 3.1, vzniklo nové Alert centrum, které zjednodušuje administrativu spojenou s vyšetřováním incidentů a napomáhá automatizaci celého procesu investigace. Další změnou je pokročilá detekce podvržené MAC adresy. Detekce podvržení je v reálném čase prezentována v alert centru, prostřednictvím kterého je zajištěna rovněž následná reakce (např. operátorem SOCu).

Novinkou v ADDNETU je rovněž mikrosegmentace a funkcionalita Change of authority, která umožňuje okamžitou reakci na případné bezpečnostní incidenty v síti, například instantní odpojení zařízení od sítě.

Novicom BVS - Business Visibility Suite se dočkal nových funkcí ve verzi 1.5.3, kterými jsou konkrétně import nových scannerů zranitelnosti a vylepšení uživatelského prostředí (kompletní historie hostname na IP adrese, zobrazení komunikací pro business službu, zobrazení komunikací pro konkrétní zařízení a také možnost nastavení tloušťky hrany v business modulu pro zachycení důležitosti vazby mezi zařízeními a službami).

Změny se dotkly i Novicom APPLIANCÍ, což jsou virtuální a hardwarové platformy pro spolehlivý běh Novicom řešení ADDNET, BVS a ELISA. V souvislosti s uvedením výkonějších Novicom APPLIANCÍ jsou uvolněny rovněž velmi výkonné ADDNET Workservery.

Videozáznam z online ohlášení nového produktu Novicom ELISA a představení novinek v produktech ADDNET, BVS a APPLIANCE »

ELISA a představení novinek - otázky & odpovědi »