Novicom v diskuzním pořadu Kyberbezpečnost, nejen v době home office

Home/ Novinky / Novicom v diskuzním pořadu Kyberbezpečnost, nejen v době home office
Tisk
Novicom v diskuzním pořadu Kyberbezpečnost, nejen v době home office
3. 3. 2021

Kyberbezpečnost je živé téma v každé době. V době pandemie, ale dostalo úplně jiný rozměr. Na téma kybernetické bezpečnosti budou dne 3. března 2021 diskutovat odborníci z oboru IT bezpečnosti v online pořadu, který pořádá Národní centrum průmyslu 4.0, a který můžete sledovat živě.

Jedním z hostů bude i Jindřich Šavel, CEO Novicomu.

Ve chvíli, kdy nastal hromadný přesun firem a jejích zaměstnanců do online prostoru a vzdálené připojení k firemním systémům se stalo nutností, ukázaly se slabiny firemního zabezpečení v celé své "kráse." Málokdo byl na takový masový nástup vzdáleného připojení připravený, a to nejenom z hlediska potřebného IT vybavení, ale zejména zabezpečení firemních dat, postupů pro sdílení dokumentů, nastavení pravidel pro vzdálené připojení do zabezpečených sítí či online komunikace v širším týmu.

A spolu s možnostmi vzdáleného připojení, se tak otevřely i možnosti kyberútoků a firmy, ale i státní instituce, byly najednou nuceny zabývat se svou kyberbezpečností na úplně jiné úrovni. Někdy, bohužel, až po prodělaném kyberútoku, který zanechal rozsáhlé škody.

Tato a další důležitá témata se objeví v online pořadu, který se bude zabývat současnou situací na poli kyberbezpečnosti u nás i ve světě. Dozvíte se o nejčastějších chybách, které firmy dělají při ochraně svého kyberprostoru. Na reálných příkladech kyberútoků odhalí pozvaní odborníci slabiny firemních IT systémů a poradí postupy, jak se bránit.

V rámci živé diskuze, kterou bude moderovat Aleš Vlk z portálu VedaVyzkum.cz, se budete moci hostů zeptat na cokoliv, co vás k danému tématu zajímá, a to prostřednictvím aplikace Slido, kód #Kyberbezpecnost.

Termín pořadu: 3. 3. 2021, 13:00 - 15:00 ONLINE

Připojení ke sledování je zdarma, na základě vyplněné registrace. Odkaz ke sledování online vysílání vám zašle pořadatel před akcí.

Program pořadu a registrace »